Skip to content

FEP- Euroopa Fotograafide Föderatsioon

  ARKADI BARANOV European Photographer

  FEP – Euroopa Fotograafide Föderatsioon.

  See 1992. aastal asutatud Euroopa professionaalsete fotograafide ühenduste mittetulundusühing otsustati luua mitmest riigist koosnev iseseisev liit. Assotsiatsioon kohtus mitu aastat ainult WCPP (World Council of Professional Photographers) – Ameerika Ühendriikides asuva ülemaailmse organisatsiooni – “Euroopa lisana”.

  FEP-i põhieesmärk oli taaskinnitada professionaalsete fotograafide kvalifikatsioonistandardit kogu Euroopas. Selleks, et eristuda kaameraamatööride klassist, “kõikide ametite meistritest”, soovib iga endast lugupidav fotograaf oma professionaalsust ja oskusi kinnitada. Jah, see pole lihtne, kuid seda saab teha Euroopa Fotograafide Föderatsioonis (FEP).

  Föderatsiooni peakorter asub Brüsselis. Sekretariaat Roomas Föderatsiooni kuuluvad organisatsioonid 29 riigist. Kokku kuulub Föderatsiooni enam kui 50 000 fotograafi. FEP on pakkunud professionaalsetele fotograafidele kvalifikatsioonisüsteemi, mida tunnustatakse ja aktsepteeritakse kogu Euroopas. Kvalifikatsioone on järgmist tüüpi:

  (EP) — Euroopa fotograaf.

  (QEP) – kvalifitseeritud Euroopa fotograaf.

  (MQEP) – Euroopa fotograafi meister.

  Euroopa fotograafi kvalifikatsiooni (EP) eesmärk on tunnustada professionaalse fotograafina elatist teenivate inimeste pädevust ja kutsestandardit. Selle eesmärk on korvata konkreetse ametinimetuse puudumist kutsestaatuse säilitamiseks. EP on uus kvaliteedi tagamise sertifikaat, mis on nüüd saadaval enamikule professionaalsetele fotograafidele üle Euroopa.

  FEP, federation of european professional photographers